ROK SZKOLNY 2017 / 2018

W dniu 27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kamieniu odbyła się akademia upamiętniająca 227 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja , przygotowana przez klasę IV A pod kierunkiem pani Renaty Smagi i pani Katarzyny Głogowskiej. Była ona okazją, aby w szczególny sposób pomyśleć o naszej Ojczyźnie, o historii naszego kraju z okazji Roku Niepodległości. W tę szczególną rocznicę szkoła przystąpiła do akcji zasadzenia „Dębu Niepodległości”.

W tym dniu cała społeczność szkolna brała udział w symbolicznym zasadzeniu drzewa, które zostało przekazane przez Nadleśnictwo Kraśnik. W uroczystości brał udział przedstawiciel z Nadleśnictwa Kraśnik. Całemu wydarzeniu towarzyszyły refleksje wypowiadane przez uczniów:

„W setną rocznicę odrodzenia się Państwa Polskiego zasadzimy drzewo szczególne, będące symbolem siły, potęgi i trwałości”
„Niech zasadzony dąb będzie pamiątką uroczystości, Jubileuszu 100-lecia Niepodległości niech zapisze się w pamięci jako niezwykłe patriotyczne wydarzenie”