ROK SZKOLNY 2019 / 2020

Uroczyste Ślubowanie klasy pierwszej oraz pasowanie na czytelnika - 24.10.2019r.
Uroczystość przygotowała pani wychowawczyni Katarzyna Gazda wraz z bibliotekarką panią Renatą Smagą.
24.10.2019r. dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Kamieniu złożyły ślubowanie. W poczet uczniów naszej szkoły zostało przyjętych 6 pierwszoklasistów: Lena J., Amelia K., Jagoda O.,
Paweł F., Igor Ł. I Wojciech S. W uroczystości brali udział rodzice uczniów, Pani Dyrektor oraz uczniowie klas starszych wraz wychowawcami. Zgromadzeni goście mieli możliwość podziwiać bohaterów doniosłej uroczystości. Każde dziecko miało okazję wystąpić przed zgromadzoną publicznością. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Po ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia. Każdy uczeń poczuł na swoim ramieniu potężny ołówek dzierżony przez Panią Dyrektor Martę Lorek i usłyszał: Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Wielką frajdę sprawiło dzieciom zapełnienie karty Kroniki Szkoły odciskiem palca. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Tego aktu dokonała bibliotekarka Pani Danusia, kładąc na ramię ucznia wielką księgę. Upominki ufundowane przez rodziców oraz niespodzianki przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy II były dla bohaterów uroczystości kolejną wielką radością. Po uroczystości uczestnicy oraz goście ucieszyli swoje podniebienia słodkościami przygotowanymi przez Rodziców.