ROK SZKOLNY 2013 / 2014

"Wielkie porządki 30.04.2014r.
Akcja objęła szereg działań z zakresu edukacji m.in. wystawę plakatów wykonanych przez klasę V i debatę ekologiczną o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem środowiska.
Wielki happening rozpoczął się w południe. Trzy grupy uczniów z kolorowymi transparentami i z hasłami ekologicznymi na ustach, wyruszyły w trzy świata strony. Klasa IV powędrowała w kierunku dawnego parku Cywińskich. Obrzeża lasu w Kamieniu porządkowała klasa V. Fragment niebieskiego szlaku turystycznego wiodącego do kamieniołomów w Piotrawinie posprzątali uczniowie klasy VI. Dzieci zostały wyposażone w rękawiczki i worki dzięki życzliwości mamy jednego z uczniów. 60 osób wraz ze swoimi wychowawcami posprzątało ogromny teren. Akcja zakończyła się o godzinie 13.30. Młodzi ekolodzy wrócili zmęczenie ale z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Rezultatem przedsięwzięcia było znalezienie trzech dzikich wysypisk i zebranie 42 worków z odpadami.
Organizator Samorząd Uczniowski