ROK SZKOLNY 2017 / 2018

"W krainie pieczonego ziemniak"
W dniu 17.10.2017 w Szkole Podstawowej w Kamieniu odbyło się święto ziemniaka zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Ewelina, Marta , Paulina i Natalka- członkinie samorządu, prowadziły konkurencję i zabawy sportowe. Uczestnicy losowo zostali podzieleni na 6 grup. Współpraca pomiędzy dziećmi młodszymi i starszymi przebiegała pozytywnie, stymulując ich do pomysłowości i twórczego działania. Każda zabawa integrowała grupę: slalom z ziemniakami na łyżce i na głowie, rzut do celu ziemniakiem, poszukiwanie ukrytych ziemniaków. Mistrzem obierania ziemniaków i najdłuższej skórki została drużyna Moniki. Najwięcej punktów zdobyła drużyna Otylii w składzie: Kornelia, Karolina, Patrycja, Anastazja i Wiktor, która została uhonorowana medalami. Przewodnicząca samorządu Oliwia z koleżanką Paulina zadbały o artystyczną zabawę, przygotowały stemple z ziemniaków. Twórcze odbijanie kolorowych stempli zaangażowało młodsze dzieci. Oczywiście nie zabrakło pieczonej kiełbaski i ziemniaków. Praktyczne działania i dobra zabawa towarzyszyła uczniom w piękne, słoneczne popołudnie.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Marta Lorek